Układanie betonowej nawierzchni na budowie autostrady A1 Tuszyn-Piotrków

Ocena: 0
2447

Na realizowanej przez konsorcjum Budimex i Strabag budowie autostrady A1 na odcinku Tuszyn - Piotrków Trybunalski po przerwie zimowej kontynuowane są roboty związane z konstrukcją jezdni głównej - aktualnie wykonywana jest podbudowa C8/10 tzw. chudy beton.

Na początku kwietnia rozpoczną się prace związane z układania pierwszych odcinków docelowej nawierzchni betonowej. Prace trwają obecnie na trzypasmowym odcinku, który będzie prowadził ruch z północy na południe Polski. Prace trwają na całym szesnastokilometrowym odcinku autostrady. Zaawansowanie całości prac wynosi obecnie 30%. Możliwe do wykonania prace realizowane były także w trakcie przerwy zimowej między 15 grudnia a 15 marca.

Zakończenie budowy planowane jest na koniec III kwartału 2021 roku. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku.

Konsorcjum realizuje także inny odcinek budowy A1 - Kamieńsk - Radomsko. Zaawansowanie prac na tym odcinku wynosi 25% a zakończenie prac planowane jest dwa miesiące później niż odcinka Tuszyn - Piotrków. Całość prac na A1 jest podzielona na 5 odcinków o łącznej długości 81 km. Prace realizowane przez konsorcjum Budimex i Strabag obejmują 32 km tej trasy, a więc blisko 40% długości.

Źródło i zdjęcia: Budimex

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy