Innowacyjny druk betonowy w technologii 3D - współpraca firm Sika i BIG

Ocena: 0
2334

Firma Sika rozpoczęła współpracę z renomowaną firmą architektoniczną Bjarke Ingels Group (BIG), w celu zaprezentowania najnowszych możliwości technologii drukowania 3D z betonu na wystawie "Formgiving" w Kopenhadze.

Druk 3D, Sika

Znana na całym świecie z nietypowej, eksperymentalnej i innowacyjnej architektury międzynarodowa firma BIG - z siedzibą w Kopenhadze - zrealizowała przełomowe projekty, takie jak VIA 57 WEST w Nowym Jorku i Duńskie Muzeum Morskie w Helsingør.

"Formgiving" - najnowsza z wystaw BIG, odbywa się w Kopenhadze w terminie od 12 czerwca 2019 r. do 5 stycznia 2020 r. i będzie się koncentrować na przyszłości budownictwa. Sika będzie uczestniczyć w wystawie podczas pokazu drukowania 3D, ustanawiając druk 3D jako główny trend w przyszłości budownictwa.

Odwiedzający targi będą mogli zobaczyć realizację projektu Sika - Hualien Residences na Tajwanie oraz studium przypadku opracowanego przez BIG, prezentujący w jaki sposób druk 3D z betonu umożliwia tworzenie nowych form i powierzchni oraz otwiera wyjątkowe możliwości dla nowych projektów architektonicznych.

Bjarke Ingels Group: "BIG współpracuje z Siką w celu przetestowania, w jaki sposób druk 3D z betonu wpłynie na nowoczesność architektury oraz na ekonomię produkcji. Wiedza specjalistów Sika z zakresu materiałoznawstwa i technologii drukowania 3D pozwoliła firmie BIG lepiej zrozumieć, jak dostosować proces projektowania architektonicznego, w celu najlepszego wykorzystania możliwości nowej technologii."

Frank Hoefflin, dyrektor ds. Technologii, Sika: "Cieszymy się, że możemy współpracować z duńską firmą architektoniczną BIG, która słynie z przełomowego i innowacyjnego podejścia do projektowania. Sika jest wiodącą firmą w uprzemysłowieniu druku 3D z betonu, a naszą siłą jest połączenie wszystkich wymaganych elementów konstrukcyjnych do druku cementowego. Nasza współpraca z BIG umożliwi nam nie tylko dalszy rozwój materiałów i technologii produkcji, ale także połączenie obu elementów, które zostaną zintegrowane w prawdziwych projektach".

Źródło i zdjęcie: Sika

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy