Budimex oddaje odcinek drogi S7 - obwodnicę Skarżyska-Kamiennej

Ocena: 0
944

Budimex oddał do użytku dla kierowców blisko 8-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 na odcinku od Skarżyska-Kamiennej do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego na sześć miesięcy przed kontraktowym terminem, ubiegającym w maju 2020 roku. Nowy odcinek S7 połączył nieprzerwaną drogą ekspresową Skarżysko Kamienną i Kielce z Grójcem pod Warszawą. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Realizowana przez Budimex inwestycja obejmuje nie tylko 7,6 km odcinek trasy S7, ale także 14 km dróg serwisowych i dojazdowych. Oprócz tego, obwodnica składa się z 10 obiektów mostowych i 5 przepustów. Prace związane z budową rozpoczęły się w październiku 2017 r.

"Codziennie, w realizację działań zaangażowanych na budowie było 400 pracowników i 130 jednostek sprzętowych. Prace przebiegały bardzo sprawnie i bez zakłóceń" - mówi Artur Popko - Wiceprezes Budimeksu i Dyr. Budownictwa Budimex SA. "Zakończenie inwestycji pozwoli na zamknięcie ciągu drogi ekspresowej S7 od Grójca do granicy z województwem małopolskim, a więc na odcinku ok. 200 km, przy równoczesnym ominięciu Skarżyska Kamiennej. Skraca to czasu przejazdu i poprawia bezpieczeństwo ruchu" - dodaje Artur Popko.

Roboty Drogowe:

  • Wykonano wykopy, nasypy oraz całą konstrukcję łącznie z masami bitumicznymi na ciągu głównym wykonano w całości;
  • Do chwili obecnej wykonawca wykonał około 2 000 000 m3 prac ziemnych oraz 135 000 ton mas bitumicznych.

Roboty mostowe:

  • Ogółem wbudowano 30 000 m3 betonu i 4 000 000 kg stali.

Charakterystyka inwestycji:

  • Przekrój drogi - 2 jezdnie po 2 pasy ruchu (2x2), docelowo 2x3 pasy ruchu
  • Szerokość pasa ruchu - 3,5m
  • Szerokość pasów awaryjnych - 2,5m
  • Szerokość pasa dzielącego - 12,0 m ( w tym rezerwa na 3 pas 2x3,5m= 7m)
  • Max. Obciążenie - 115kN/oś

Budimex realizuje co czwarty kilometr drogi ekspresowej bądź autostradowej w Polsce. W tym roku firma planuje także oddanie do ruchu fragmentów S17 i A1. W ostatnich miesiącach Budimex zakończył inny istotny odcinek trasy S5 miedzy Wrocławiem a Poznaniem.

Źródło i zdjęcie: Budimex

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy