Strabag buduje Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie

Ocena: 0
2376
STRABAG podpisał umowę na wybudowanie Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie. Konsorcjum pod przewodnictwem tego wykonawcy wybuduje dla inwestora Atrium European Real Estate Limited, reprezentowanego przez spółkę zależną CH Felin, Galerię Handlową z ośmioma salami kinowymi oraz garażem podziemnym na ok. 1600 miejsc postojowych.

W ramach inwestycji realizowanej przez STRABAG zostaną ukończone także dwa istniejące już budynki z garażami, hipermarket spożywczy oraz market budowlany z kompletną infrastrukturą zewnętrzną, zewnętrznymi parkingami na ok. 1000 miejsc postojowych i drogami dojazdowymi.

Wartość kontraktu wynosi ok. 55,4 mln euro, w tym 42,5 mln euro to wartość kontraktu STRABAG. Powierzchnia całkowita inwestycji wynosi ponad 160.000 m2, w tym 125.000 m2 stanowi powierzchnia Galerii Handlowej wraz z garażem podziemnym. Przekazanie placu budowy nastąpi w sierpniu 2012 r. W lutym 2014 r. prace powinny zostać ukończone.

"Pozyskanie tego zlecenia jest dla nas dużym sukcesem, zwłaszcza, że sytuacja w polskiej branży budowlanej jest napięta i na rynku ciągle maleje liczba dużych kontraktów” - podkreśla Alfred Watzl Prezes STRABAG Sp. z o. o. Budownictwo Ogólne i Inżynieryjne", i dodaje: "uzyskaliśmy zlecenie nie na podstawie niskiej cenowo oferty, lecz dzięki naszym licznym referencjom w zakresie generalnego wykonawstwa galerii handlowych. Solidna sytuacja finansowa Grupy STRABAG, za którą zamawiający przyznał nam dodatkowe punkty jest kolejnym gwarantem dobrego wykonania umowy".

Źródło i zdjęcie: STRABAG
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy