Skanska zmodernizuje budynek Kliniki Okulistyki w Lublinie

Ocena: 0
2427

Skanska podpisała umowę na roboty budowlane związane z modernizacją Kliniki Okulistyki w Lublinie. Prace potrwają do grudnia 2013 r. Wartość kontraktu wynosi ponad 16,5 mln zł netto.


"Największym wyzwaniem w trakcie modernizacji lubelskiej kliniki będzie prowadzenie prac na terenie czynnego zakładu opieki zdrowotnej" - mówi Dionizy Iwaszko, Menadżer Projektu, Skanska, i dodaje: "W możliwie największym stopniu chcemy zapewnić lekarzom komfort pracy, a pacjentom spokój. Prace zorganizujemy w taki sposób, aby zachowując wysoką jakość wykonania zmniejszyć uciążliwość robót wykonywanych na terenie szpitala i zminimalizować odpady powstające w procesie budowlanym."

Zakres prac budowlanych w Klinice Okulistyki w Lublinie obejmuje przebudowę i remont budynków C-1 i B-1 oraz budowę dróg, placów i sieci zewnętrznych. Skanska wykona podjazd dla karetek i przebuduje konstrukcję poddasza i dachu oraz zmieni kształt dachu. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz wykonana nowa elewacja dostosowująca wizualnie budynek do istniejącej historycznej zabudowy.

W ramach inwestycji realizowanej przez firmę Skanska lubelska Klinika zostanie również wyposażona w urządzenia dźwigowe. Na terenie szpitala zostanie zainstalowany i uruchomiony nowy agregat prądotwórczy ze zbiornikami paliwa. Dzięki niemu w szpitalu będzie można przeprowadzać operacje w razie problemów z dostawą energii elektrycznej.

"Szczególną uwagę będziemy zwracać na wykonywanie robót budowlanych w sposób bezpieczny" - mówi Dionizy Iwaszko.

Inwestorem jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie. Projekt zostanie zrealizowany w zakresie zadania inwestycyjnego p.n. Utworzenie Ponadregionalnego Ośrodka Leczenia Chorób Narządu Wzroku na bazie Kliniki Okulistyki SPSK Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Skanska realizuje projekty dla służby zdrowia od wielu lat. Projekty z tego obszaru budownictwa, które realizuje Skanska, to m.in. Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii w Kielcach, a także Centralny Szpital Kliniczny oraz budynek Rezonansu Magnetycznego dla Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie.

Skanska była wieloletnim wykonawcą prac przy budowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, w którym firma oddała do użytku oddziały: wewnętrzny, nefrologii i stacji dializ, neurologii z tlenownią i sprężarkownią, patomorfologii i histopatologii, rehabilitacji, RTG oraz chirurgii jednego dnia z salą operacyjną i zabiegową.

Firma Skanska rozbudowała także Szpital Ginekologiczno - Położniczy im. Świętej Rodziny w Warszawie oraz Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie. Wykonawca zmodernizował i przebudował Zakład Medycyny Nuklearnej Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. W Trzebnicy rozbudowaliśmy Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej o pawilon dla oddziału rehabilitacji, a w Toruniu zrealizowaliśmy "pod klucz” Specjalistyczny Szpital Miejski - podają przedstawiciele firmy.

Modernizacja kliniki okulistycznej w Lublinie to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska na terenie województwa lubelskiego. W Dęblinie na lotnisku wojskowym firma buduje strażnicę lotniskowej straży pożarnej. W Lublinie realizowana jest obecnie przebudowę Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”, a w Lubartowie firma buduje halę magazynową dla firmy Roto Frank.

Skanska prowadzi również prace związane z budową oczyszczalni ścieków w Nałęczowie, modernizuje linię kolejową nr 30 między Lublinem a Lubartowem, a w Świdniku pod Lublinem zrealizowała kontrakt związany z budową infrastruktury lotniska.

W Puławach firma wybudowała hipermarket "Tesco” i halę handlową "Leroy Merlin”, a w Lublinie zrealizowała osiedle mieszkaniowe "Słoneczny Dom”. W Dęblinie Skanska wyremontowała ogrodzenie lotniska wojskowego, a w Elizówce koło Lublina wybudowała halę handlowo - magazynową dla Lubelskiego Rynku Hurtowego.

Źródło: Skanska
Zdjęcie: http://klinikaokulistyki.umlub.pl
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy