Rozbudowa budynku Teatru Polskiego w Szczecinie

Ocena: 5
21315

Bardzo wysokie wymagania dla ścian z betonu architektonicznego były możliwe do osiągnięcia dzięki m.in. doświadczeniu firmy PERI. Dopracowany projekt technologiczny, jakość deskowań MAXIMO, jak również sprawna obsługa logistyczna przyczyniły się do osiągnięcia stawianych wymagań oraz pozwoliły sprawnie wykonać powierzone nam prace. – ocenia Robert Najmrodzki, Kierownik Robót BUDIMEX S.A.

 

 

Realizacja głównej myśli przewodniej projektu sprowadza się do maksymalnego wpisania nowo projektowanej kubatury w istniejącą rzeźbą terenu, co pozwala na wykreowanie dwóch wejść do budynku: głównego - istniejącego i projektowanego od strony ulicy Jana z Kolna. W nowej części „zatopionej w terenie" usytuowane zostały Teatr Szekspirowski, sala eksperymentalna i nowa sala teatralna z właściwym, profesjonalnym zapleczem sceny.

Takie rozwiązanie wydaje się być uzasadnione zarówno względami artystycznych potrzeb zasłużonej dla kultury polskiej palcówki, jak i pod względami ekonomicznymi.

Zmniejsza ono zakres ingerencji w historyczną substancje istniejącego budynku, dając zarazem szanse na wprowadzenie niezbędnych technicznych urządzeń pozwalających twórcom spektakli na niczym nieskrępowaną kreatywność.

 

 

Wymagania

  • W części zabytkowej budynku teatru pod istniejącymi ryzalitami należało wykonać odpowiednie zabezpieczenie dla istniejącej struktury ryzalitów. 
  • Wykonanie większości ścian i stropów w betonie architektonicznym.
  • Umożliwienie bezpiecznej i sprawnej realizacji robót w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących elementów konstrukcyjnych.

 

 

Korzyści dla klienta

  • Pewność rozwiązań dla najbardziej skomplikowanych elementów konstrukcji
  • Bezpieczeństwo wykonywania prac nawet w złożonych warunkach realizacji
  • Wykonanie prac zgodnie z wysokimi wymaganiami zamawiającego
  • Pewność dostaw wymaganego potencjału deskowań nawet dla tak ogromnego zadania
  • Szkolenia z zakresu bezpiecznego użytkowania deskowań dla wykonawcy oraz podwykonawców

 

 

 

Źródło: Peri

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: