Duża inwestycja Targów Kielce

Ocena: 0
6780
Targi Kielce, jeden z wiodących organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce, zainwestuje ponad 40 mln złotych w budowę wielopoziomowego parkingu oraz zachodniego terminala wejściowego. Wykonawcą inwestycji jest firma Betonox.
Podpisanie umowy. Na zdjęciu od prawej strony: wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniak, prezes Zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń oraz prezes Zarządu Betonox Constraction Wojciech Grzenia

Przetarg organizowany przez Targi Kielce na wykonanie parkingu wielopoziomowego na 500 samochodów z systemem monitorowania wolnych miejsc wygrała firma Betonox Construction. Do przetargu zgłosiło się 8 firm: Skanska, Dorbud, Condite, Unimax, Kartel z Jędrzejowa, Betonox z Sopotu, Polimex Mostostal Warszawa oraz obecnie budujący kieleckie Centrum Kongresowe Budecon z Sosnowca. Spośród zgłoszonych propozycji, wybrano ofertę sopockiego przedsiębiorstwa, które wybuduje także zachodni terminal wejściowy targów. Koszt inwestycji w sumie to 40 949 000 złotych (netto).

"Chcemy aby wiosną 2013 roku powstała już konstrukcja parkingu. To pomoże nam logistycznie podczas odbywających się w marcu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Ta wystawa przyciąga do nas 55 tysięcy zwiedzających. Potem zajmiemy się elewacją budynku, która w dużej mierze zagospodarowana będzie zielenią. Terminal wejściowy powstanie do końca 2013 roku. Dzięki temu to właśnie od zachodniej strony terenów targowych znajdować będzie się główne wejście do ośrodka" - mówi Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

"Mam nadzieję, że odbiór techniczny wykonanych przez nas obiektów będzie dla nas przynajmniej takim samym sukcesem jak wygrana w zorganizowanym przez Targi Kielce przetargu. Nasza firma powstała w 1998 roku i mimo że wywodzimy się z Sopotu to od wielu lat związani jesteśmy z Kielcami. Stąd pochodzi duża część naszych pracowników, także kadry kierowniczej. Ponadto wielokrotnie współpracowaliśmy z kieleckimi spółkami budowlanymi i tak planujemy zrobić także i tym razem" - powiedział prezes zarządu Betonox Construction Wojciech Grzenia.

Targi Kielce to miejsce organizacji coraz większej liczby konferencji i branżowych spotkań biznesowych. Kielecki ośrodek wystawienniczy jest synonimem solidnej marki, a co za tym idzie przede wszystkim dbałości o komfort klientów.

Infrastruktura Targów Kielce to między innymi najnowocześniejsza w Polsce hala wystawiennicza, pawilon E, 7 w pełni wyposażonych hal wystawienniczych. W związku z rozwojem ośrodka wpisującym się w nurt kongresowy zaistniała potrzeba stworzenia miejsca, w którym będą mogły odbywać się konferencje i sympozja na najwyższym światowym poziomie. Powstające na terenach wystawienniczych kieleckiego ośrodka Centrum Kongresowe dzięki niestandardowym rozwiązaniom będzie spełniało wiele funkcji. Obiekt pomieści ponad 1000 osób, w jego podziemiach będzie znajdował się parking. Będzie to jeden z dwóch parkingów, które już niedługo usprawnią funkcjonowanie targów.

Charakterystycznym elementem nowopowstającego Centrum będzie 57-metrowa wieża widokowa z salą konferencyjno-bankietową. Do zamontowania ostatniego elementu konstrukcji wieńczącego wieżę widokową Centrum Kongresowego sprowadzono specjalny siedmioosiowy dźwig, z wysięgnikiem blisko 70 metrów o imponującym udźwigu 400 ton. Potocznie zwany "harfą" ażurowy szkielet ozdobiony został czerwoną kulą o średnicy około 3 metrów, ważącą blisko 300 kilogramów. Zawisła na wysokości blisko 40 metrów - widoczna z daleka ma szanse stać się znakiem rozpoznawczym kieleckich targów - podobnie jak jej mniejsza kopia, wisząca nad terminalem wejściowym.

To ostatni etap wartej 170 milionów złotych rozbudowy ośrodka. Wszystkie prace mają potrwać do końca 2013 roku.

Źródło i zdjęcie: Targi Kielce
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy