Betonarnia MF 400 w Wielkopolsce

Ocena: 0
8585
Firma Budo-Sprzęt Opole, autoryzowany przedstawiciel firmy Officine Piccini, uruchomiła w ostatnim czasie w województwie wielkopolskim betoniarnię typu MF 400 z kubełkowym systemem dozowania kruszywa.

Fot. Budo-Sprzęt Opole

Betoniarnia mobilna MF 400 szczególnie nadaje się do produkcji mieszanek betonowych i zapraw bezpośrednio na placach budowy i w zakładach prefabrykacji.

Lekka konstrukcja umożliwia montaż betoniarni w dowolnym miejscu bez konieczności wykonywania fundamentów stałych. Montaż i demontaż instalacji jest szybki i trwa kilka godzin. Do transportu całości wraz z silosem o pojemności 40 ton wystarcza standardowa naczepa o długości 13,6 metra. W wersji typowo mobilnej cała instalacja umocowana jest do osi z kołami i może być transportowana przez inny pojazd.


Fot. Budo-Sprzęt Opole

Sercem instalacji o wydajności około 8/14 m3/h jest mieszadło planetarne MF 400/CTP 650/400 (objętość wsadu/ objętość zagęszczonego betonu). Zasuwa rozładunkowa uruchamiana jest hydraulicznie. W celu podawania kruszywa do wagi, betoniarnia wyposażona jest w podgarniarkę kubełkową o regulowanej długości od 5,5 m–6,6 m (20/26 sztuk kubełków). W zależności od ilości rodzajów kruszywa, betoniarnia może być wyposażona w jedną lub dwie podgarniarki. Podwójny pojemnik wagowy cement/kruszywo zawieszony jest na czujnikach tensometrycznych.
Betoniarnię wyposażono również w układ dozowania dodatków chemicznych.

Silos na cement może być umieszczony obok mieszadła lub w przypadku ograniczonej powierzchni nad mieszadłem. Wyposażony jest w standardzie w filtr elektromagnetyczny, czujniki napełnienia minimum/maksimum, zawór bezpieczeństwa nad i podciśnieniowy oraz układ aeracji stożka silosa. Barierka ochronna na szczycie silosa oraz drabinka wejściowa są ocynkowane ogniowo.


Fot. Budo-Sprzęt Opole

Niskonapięciowy panel sterujący wyposażony jest w wyświetlacz elektroniczny. Charakteryzuje się łatwą, intuicyjną obsługą. Istnieje możliwość ustawienia czterech rodzajów kruszywa i dwóch rodzajów cementu. Dozowanie i mieszanie składników odbywa się w sposób automatyczny, natomiast rozładunek i ponowne rozpoczęcie cyklu realizowane jest w systemie ręcznym. Zainstalowana drukarka 24-kolumnowa drukuje dowody dostawy, receptury i rejestruje zużycie surowców, wykonaną produkcję oraz parametry procesu.

Firma Officine Piccini podczas tegorocznych targów SAIE 2012 w Bolonii zaprezentowała między innymi betoniarnię typu MF 400. Instalacja ta cieszyła się szczególnym zainteresowaniem odwiedzających. 

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 6 (12) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: