Żelbetowe zbiorniki Wolf System

Ocena: 0
5268
Żelbetowe zbiorniki i silosy z oferty firmy Wolf System idealnie nadają się do przechowywania materiałów sypkich, takich jak biomasa, czy trociny, jak i do materiałów w formie płynnej, do których należą m.in. woda, gnojowica bądź ścieki. Firma Wolf System może wykonać inwestycję kompleksowo począwszy od doradzenia optymalnego wyboru zbiornika i silosu, wykonania projektu i realizacji. Dzięki temu w ciągu roku Wolf System buduje około 6000 różnego rodzaju zbiorników i silosów żelbetowych w całej Europie.

Firma Wolf System opatentowała oryginalny system szalunku, który umożliwia budowanie różnego rodzaju okrągłych monolitycznych zbiorników i silosów żelbetowych w średnicach od 2-50m i wysokości  do 50m. Zbiorniki i silosy żelbetowe firmy Wolf System budowane w Polsce od początku lat 90 ubiegłego wieku eksploatowane są w wielu gospodarstwach rolnych, oczyszczalniach ścieków, zakładach produkcyjnych jako zbiorniki p.poż, i silosy na trociny i pyły drzewne, stacjach uzdatniania wody, zbiornikach retencyjnych.

Od biogazowni po… wytwórnię śniegu

Zbiorniki żelbetowe szczególne uznanie znajdują dzisiaj w sektorze biogazowni rolniczych i utylizacyjnych, które do produkcji energii wykorzystują materiały organiczne, zarówno w formie płynnej jak i sypkiej. Firma Wolf System oferuje inwestorom szeroki wachlarz rozwiązań, budując zbiorniki wstępne, fermentacyjne, pofermentacyjne, bądź magazyny substancji przefermentowanej. Zbiorniki te mogą być wyposażone w ocieplenie płyt dennych, ścian oraz stropów, jak również mogą posiadać specjalną ochronę betonu w części gazowej zbiornika.

Kolejnymi zbiornikami, które cieszą się popularnością w sektorze rolnictwa są te, przeznaczone do gromadzenia gnojowicy oraz nawozów płynnych. Firma Wolf System oferuje także szeroką gamę zbiorników przeznaczonych do gromadzenia i przechowywania wody. Występują one w wariantach o różnej średnicy oraz wysokości. Możemy wyróżnić tu zbiorniki na wodę procesową i użytkową, na wody opadowe oraz na wodę pitną. Wolf System buduje także zbiorniki na wodę przeciwpożarową. Są to tzw. zbiorniki tryskaczowe - dostępne w wersji wolnostojącej oraz podziemnej - zaopatrzone w automatyczną instalację przeciwpożarową.

Innym z obszernej oferty Wolf System zbiornikiem - jest zbiornik retencyjny. Zgromadzona w nim woda dozowana jest do oczyszczalni ścieków. Firma Wolf System dostosowuje swoją ofertę do wymogów ekonomicznych oraz technicznych stawianych przez inwestorów.  Świadczyć o tym może chociażby podjęcie się przez firmę niebanalnego projektu budowy wytwórni śniegu, która jest świetnym sposobem nie tylko na podniesienie atrakcyjności regionu, w którym się znajduje, ale także na przedłużenie sezonu narciarskiego.

Precyzja wykonania i jakości

Zbiorniki firmy Wolf System spełniają wszystkie europejskie wymagania formalno-prawne. Niewątpliwą zaletą w procesie ich konstruowania jest wykorzystanie wyjątkowego oprogramowania komputerowego do obliczeń statycznych, za sprawą, którego dział statyki jest w stanie precyzyjnie przygotować wyliczenia dotyczące wytrzymałości konkretnych obiektów.

Dodatkowo wykwalifikowani fachowcy z firmy Wolf System, w oparciu o wszelkie wymagania oraz oczekiwania inwestorów, optymalizują obiekt pod względem konstrukcyjnym oraz ekonomicznym. By mieć pewność, że inwestycja będzie charakteryzować się wykonaniem na najwyższym poziomie, wszystkie materiały wykorzystywane podczas realizowania projektu budowy zbiorników posiadają atesty, dopuszczenia ITB bądź deklaracje zgodności, na podstawie, których po zakończeniu prac wystawiane jest świadectwo jakości.

Szalunki podstawą sukcesu

U podstaw sukcesu  zbiorników Wolf System leżą precyzyjnie przygotowane szalunki. To właśnie one zapewniają idealnie okrągły kształt zbiorników żelbetowych. Szalunki Wolf System mogą być montowane bez konieczności użycia kotew ściennych. Dzięki zredukowaniu niemal do zera potencjalnych źródeł przecieków, otrzymujemy gwarancję szczelności zbiorników na najwyższym poziomie. Dodatkowo, stalowe szalunki opatentowane przez firmę Wolf System dostępne są w dwóch wariantach.

Pierwszy z nich to szalunek małopowierzchniowy (KFS), który pozwala na budowanie zbiornika o średnicy od 2 m aż do 50 m. najczęściej wykorzystywane są one w budowie różnych wielkości zbiorników, które zostaną użyte w oczyszczalniach ścieków, biogazowa nich itp. Drugim rodzajem szalunków jest szalunek wielko powierzchniowy(GFS), który daje możliwość budowy zbiorników, których średnica będzie się wahać między 5 m a 33 m. Najczęściej wykorzystywane są one w budowie zbiorników przemysłowych. Co ciekawe w obu przypadkach firma Wolf System dopasowuje grubości ścian zbiorników w zależności od ich przeznaczenia oraz warunków gruntowo - wodnych w miejscu budowy zbiorników.

Na przestrzeni ostatnich lat, zbiorniki Wolf System zostały wykorzystane przy budowie kilkunastu biogazowni rolniczych w całym kraju, m.in. w Studzionce koło Pszczyny, w Kostkowicach, Gorzesławiu, Borzęciczkach, Zalesiu-Domaszowicach, Żórawinie, Grzmiącej, Rzeczycach czy Łanach Wielkich. Ponad 40 letnie praktyczne doświadczenie w konstrukcji i budowie żelbetowych zbiorników i silosów sprawia, że firma Wolf System jest w stanie w sposób sprawny i profesjonalny zrealizować najbardziej ambitne projekty na najwyższym poziomie.

Rodzaje szalunków firmy Wolf System:


Źródło i zdjęcie: Wolf System
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: