Węzeł betoniarski Euromix 100 S-Line

Ocena: 0
4292
Urządzenie Euromix 100 S-Line zostało zaprojektowane jako niezawodnie działający, wydajny węzeł betoniarski o zwartej konstrukcji, który zyskuje zwolenników przede wszystkim dzięki jego pełnej mobilności. Ten nowatorski, zmodyfikowany kombajn roboczy ustanawia nowe kryteria wielkości w projektowaniu i jakości.

Mobilność

Mając na uwadze maksymalną mobilność, firma NISBAU opracowała koncepcję rozwiązania, które oferuje możliwość wyboru przeróżnych obszarów jego stosowania. Za pomocą tego produktu możliwa jest nowoczesna i efektywna produkcja betonu dobrej jakości - nawet w tak trudnych miejscach, jak np. węzły komunikacyjne, centra miast lub port.

Pomimo mobilności urządzenie nie ustępuje instalacji stacjonarnej pod względem działania, łatwości konserwacji, efektywności i solidności wykonania. Aspekty, takie jak budowa modułowa, połączenia wtykowe, instalowane i dopasowane fabrycznie przewody, umożliwiają montaż w ciągu zaledwie dwóch dni. Aby nie być zdanym na zewnętrzne zakłady energetyczne, EUROMIX 100 S-Line można opcjonalnie wyposażyć w generator na gąsienicach. Najwyższą zdolność produkcyjną urządzenie osiąga na zaledwie 300 m2. Urządzenie to ustanawia nowe standardy w dziedzinie mobilnych węzłów betoniarskich.


Transport

Euromix 100 S-Line różni się od tradycyjnych urządzeń pod względem sposobu transportu. Przy szerokości 2,55 m i maksymalnej masie 26 t (na zespół) zapewniono szybki przewóz urządzenia, który nie wymaga zezwoleń ani na transport ciężki ani na transport specjalny. W takich okolicznościach producent oferuje możliwość transportowania po wszystkich drogach komunikacyjnych. Lądem, statkiem lub koleją.

Przewóz odbywa się za pośrednictwem dwóch podwozi. Pierwsze niesie silosy kruszywa, taśmociąg ważący i ewentualnie generator (opcja) oraz wszystkie komponenty pneumatyczne. Na drugim podwoziu znajduje się taśmowy przenośnik załadowczy mieszarki, dwuwałowa mieszarka przeciwbieżna, kabina sterownicza oraz wagi dla cementu, wody i domieszek. Oba zespoły urządzenia, wyposażone w podwozia z zawieszeniem pneumatycznym, umożliwiają transport za pośrednictwem tylko dwóch ciągników. Oba zespoły, zaprojektowane jako naczepy siodłowe, posiadają niemieckie karty pojazdu i certyfikat TÜV.


Innowacje

Z biegiem czasu również i u nas na plan pierwszy wysunęły się takie aspekty jak ochrona środowiska - podają przedstawiciele firmy NISBAU. Poza wkładem w redukcję emisji CO? producent stawia również na stosowanie materiałów z recyklingu do produkcji betonu. Chodzi tutaj o materiały odpadowe, takie jak popioły lotne lub żużel, które obok tradycyjnie stosowanego żwiru, piasku i cementu odgrywają coraz większą rolę. Aby dotrzymać kroku tej zmianie czasów, opracowano urządzenie, które dzięki otwartemu systemowi przerabia, bez problemów i w sposób przyjazny dla środowiska, trudne do przetworzenia w inny sposób materiały. Dzięki niemu możliwa jest produkcja betonu o żądanej porze, w żądanej ilości, w żądanym miejscu.

Nowe kryteria ustanowiono również, jeśli chodzi o solidność i długotrwałość uzytkowania. Aby zapobiec korozji i ewentualnych uszkodzeń w jej następstwie, produkt jest cynkowany zgodnie z DIN C5/M. Dzięki temu korozja nie stanowi zagrożenia nawet w przypadku stosowania urządzenia w rejonie morza w bliskości słonej wody.


Pomimo zaawansowanego technicznie wyposażenia w postaci dwuwałowej mieszarki przeciwbieżnej, czujników wilgotności, sterownika programowalnego, w pełni zautomatyzowanego układu smarowania dla mieszarki i różnych urządzeń zabezpieczających, wymaganych przez przepisy UE, EUROMIX 100 S-Line jest proste w stosowaniu i obsłudze.

Bezpieczny dostęp do poszczególnych komponentów instalacji zapewniają odpowiednie podesty, balkony i schody z poręczami. Duże znaczenie w utrzymaniu stanu technicznego mają otwory i dojścia konserwacyjne, jak np. na mieszarce. Po szczegółowym przeszkoleniu przez zespół ds. pomocy technicznej NISBAU bezproblemowe staje się również stosowanie sterownika programowalnego, oprogramowania NISBAU i programu operatorskiego.


Silosy szeregowe o szerokości roboczej po 3,20 m zapewniają szybkie i łatwe napełnienie za pośrednictwem ładowarki kołowej. Niewymagające konserwacji przekładnie i silniki bębnowe gwarantują długotrwałe użytkowanie i zmniejszają niebezpieczeństwo przestoju w produkcji. W regionach, w których źródła wody są trudnodostępne, firma NISSBAU może zapewnić zaopatrzenie w wodę za pomocą swoich zbiorników wody o pojemności 5000 l.

Technika sterowania

"Również w dziedzinie techniki sterowania staramy się rozwijać nowatorskie rozwiązania. Poprzez nowy sterownik NISBAUTRONIC doświadczą Państwo nowego wymiaru automatycznego sterowania.
Kierując się zasadą: "Węzeł betoniarski jest tylko tyle wart, co jego sterowanie", staraliśmy się stworzyć rozwiązanie, które nie pozostawia żadnych życzeń niespełnionych. Poza różnymi ustawieniami i licznymi, rozszerzonymi parametrami można również prosto i szybko zarządzać szablonami dokumentów i tworzyć np. dowody dostawy lub rachunki. Dodatkowo oferujemy odpowiednie oprogramowanie w różnych językach i zapewniamy w ten sposób jeszcze łatwiejszą obsługę, bez bariery językowej. Pełna kontrola i przejrzysta wizualizacja wszystkich komponentów tworzą przestrzeń roboczą, która zarówno ułatwia obsłudze mieszarki codzienną pracę i jednocześnie przyczynia się do uzyskania mieszanki o lepszej jakości" - podsumowują przedstawiciele firmy NISSBAU.

Źródło i zdjęcia: NISSBAU
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy