Jak wybrać system szalunkowy?

Ocena: 5
7297

Realizacja projektów opartych na elementach żelbetowych takich jak fundamenty, ściany powiązana  jest z koniecznością użycia odpowiedniej formy czyli szalunku. Optymalny dobór szalunków to oszczędność czasu przy montażu i demontażu, szczególowe odwzorowanie projektu oraz właściwa jakość powierzchni betonowych. 

 

 

Wszelkie wypaczenia, wycieki, uskoki aż do katastrofy włącznie, są spowodowane niską jakością szalunku jako całości. Na pierwszym miejscu należy postawić wybór optymalnego dla zadania systemu, a zaraz za tym jego stan techniczny i prawidłowy, zgodny z instrukcją montaż. Z doświadczenia okazuje się, że dopełnienie tych wymogów jest dużo łatwiejsze i tańsze dla prostych systemów o długiej historii produkcyjnej, niż dla najnowocześniejszych systemów uniwersalnych, które są z reguły skomplikowane i bardziej delikatne. BUDOSPRZĘT jako wypożyczalnia i jednocześnie producent szalunków postawił na cztery systemy, za pomocą których można wykonać każde zadanie. Dzięki wysokiej jakości elementów, zawsze można z nich uzyskać satysfakcjonujący efekt. Do fundamentów, studni, podciągów, małych i skomplikowanych form oraz do stosunkowo niedużych ścian polecamy BudoUNI. 

 

 

Do wszystkich większych ścian i słupów świetnie pasuje system średnio-gabarytowy MidiFORM, a na stropy BudoSTROP.

 

 

Jeżeli wymagana jest duża gładkość  powierzchni, krągłość lub bardzo nieszablonowy kształt stosujemy dźwigarowy system BudoEKO uzupełniony o panele kształtowane wręgami wycinanymi w technologii CNC.

Możliwe jest np. uzyskanie cylindra o soczewkowym przekroju ściany i idealnie równej powierzchni pod beton architektoniczny. 

 

 

Na przestrzeni lat dodawane były kolejne rozmiary paneli i elementy osprzętu, dzięki czemu można jeszcze lepiej dopasować deskowanie do danego projektu. Do wszystkich swoich systemów BUDOSPRZĘT oferuje wsparcie techniczne w zakresie konsultacji  i projektowania. Jakość produktów jest wysoka. Zastosowano sklejkę wysokiej jakości, wzmocnione zostały kieszenie na ściągi. Rama w systemie MidiFORM jest ocynkowana metodą ogniową i dodatkowo zabezpieczona malowaniem. Gładka powłoka minimalizuje prawdopodobieństwo zarysować podczas transportu. 

 

 

Natomiast w systemie BudoUNI zastosowano połączenie poprzeczek usztywniających na wrąb, co powoduje większą sztywność ramy i nie pozwala na odspojenie żebrowania płyty. Poprawiono kontrolę jakości.

 

 

Do sprawdzania lekkich podpór budowlanych używana jest unikalna maszyna testująca każdą sztukę z naciskiem znamionowym. 

Zobacz więcej...

 

 

Źródło: Budosprzęt

www.budosprzet.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: