Cifa a nowe technologie

Ocena: 0
4296
Cifa S.p.A jest producentem pełnej linii maszyn i urządzeń do produkcji i transportu betonu. W tej dziedzinie jest bezkonkurencyjnym liderem we Włoszech i jednym z wiodących graczy na całym świecie. Firma Tarbi Białecki i wspólnicy sp.j. jest wyłącznym autoryzowanym przedstawicielem w Polsce z siedzibą w Krakowie.

Fot. Cifa

Głównym priorytetem dla  firmy Cifa w roku 2014 było udoskonalenie systemu karbonowego w gruszkopompach oraz pompach do betonu, co sprawiło, że technologia z włókien węglowych stała się niezastąpiona. Bez względu na osiągnięty sukces, włoski producent nie osiadł na laurach i wprowadził na rynki zarówno europejskie, jak i światowe modele, w których zastosowano technologię kompozytową.

Pompogruszki Cifa zawsze były bardzo chwalone za solidne wysięgniki. W przypadku tych maszyn szczególną uwagę trzeba zwrócić na zespół pompujący. Producent od niedawna stosuje nowy zespół pompujący 607CC-EPC – bardziej stabilny niż poprzednie wersje. Natomiast do modeli pomp Carbotech wprowadzono jeszcze jeden zespół pompujący – HPG, który cechuje się banalnie prostą obsługą. Warto także zwrócić uwagę na charakterystyczną dbałość o komfort pracy operatora. Z tego względu znajdziemy w maszynach regulator tempa przepływu betonu. Samo pompowanie przebiega bardzo płynnie i cicho, co również jest znakiem rozpoznawczym producenta. Technologia ta gwarantuje wysoką wydajność w pompowaniu betonów różnych klas i zawierających kruszywa wszystkich rozmiarów, co redukuje liczbę cykli na minutę i utrzymuje to samo natężenie betonu. Oczywiście, przekłada się to na znacznie mniejsze zużycie maszyn, a tym samym dłuższe użytkowanie.
Fot. Cifa

Standardowo stosowany jest również, chroniony patentem układ elektroniczny K-Tronic, który zapewnia automatyczną rejestrację danych dotyczących pracy maszyny oraz kontrole stabilności jej podparcia. Zadaniem systemu jest ostrzeganie obsługi o  zagrożeniach, mogących przyczynić się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji.

Z roku na rok przybywa w gamie maszyn Cifa modeli z wysięgami karbonowymi. W 2010 roku była to tylko pompa K45, a 4 lata później mamy nie tylko 2 kolejne długości, ale również gruszkopompę 25 m, także z karbonowym wysięgnikiem, którego lekkość pozwala na zwiększenie ładowności.

Cifa nie poprzestaje i planuje wprowadzanie kolejnych nowości w następnych latach, które na pewno będą zaskakiwać swą innowacyjnością.

Źródło: Świat Betonu, nr 6 (6) 2014
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy