Ammann Elba najtrwalsze Wytwórnie Betonu

Ocena: 0
4423
W 1948 roku w miejscowości Ettlingen niedaleko Stuttgartu rozpoczęła się produkcja najtrwalszych Wytwórni Betonu. Dzięki swojemu solidnemu i przemyślanemu wykonaniu maszyny szybko zdobyły szerokie zaufanie w branży budowlanej. Elba od początku była pionierem innowacji w swojej dziedzinie.

Już 1949 roku do sprzedaży trafiły pierwsze na świecie węzły betoniarskie w układzie gwiazdowym z kabinową podgarniarką elektryczną. Następnie pierwsze w pełni mobilne kompletne Wytwórnie Betonu z mieszalnikiem poziomym oraz wytwórnie z podgarniarką automatyczną. Firma jako pierwsza skutecznie zaczęła stosować komputerowe systemy sterowania do swoich maszyn. Trzon produkcji stanowiły ponadczasowe mieszalniki charakteryzujące się opatentowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi zapewniającymi niezwykłą dokładność i powtarzalność masy betonowej. Wieloletnie badania i ciągły rozwój sprawiły, że Elba stała się uznanym na arenie międzynarodowej producentem Wytwórni Betonu najwyższej jakości. W szczególności na rynkach Europy Środkowej, Rosji, państw WNT, Środkowego Wschodu i Afryki Północnej. Dostarczone maszyny produkowały beton dla tak znanych projektów infrastrukturalnych jak Plac Poczdamski w Berlinie, Stadion Olimpijski w Monachium, Lotnisko London-Heathrow, Lotnisko w Dubaju, Zapora Trzech Przełomów  w Chinach, Donbas Arena w Doniecku oraz spektakularne obiekty mostowe w Wali, Hongkongu czy Egipcie. Z ponad 65 letnim doświadczeniem firmę Elba w 2014 roku przyłączono do Szwajcarskiego koncernu Ammann, którego rozbudowany system sprzedaży i serwisu stał się bazą do wzmocnienia dystrybucji dobrze znanych produktów we wszystkich regionach. Dopasowanie i synergie w odniesieniu do systemów sterowania i procesów mieszania powodują, że połączenie to stanowi znakomite uzupełnienie istniejącej oferty dla grupy Ammann będącej światowym liderem w produkcji Wytwórni Mas Bitumicznych oraz maszyn drogowych. W Polsce Ammann Elba zapewnia solidnie rozbudowany i stale unowocześniany serwis dostępny 24h oraz dział części zamiennych z magazynem w Warszawie.

Wytwórnie Ammann Elba dostępne są praktycznie we wszystkich żądanych wielkościach zarówno w wersjach mobilnych jak i stacjonarnych. Paletę produktów uzupełniają planetarne mieszalniki przeciwprądowe, moduły do produkcji prefabrykatów betonowych oraz nowoczesne dozatory szeregowe. Bestselerem są mieszalniki jednowałowe z łukami mieszającymi i przekładnią łańcuchową. Oprócz bardzo wysokiej sprawności, są praktycznie bezawaryjne i charakteryzują się długą żywotnością oraz ekonomiczną pracą.


Ammann Polska Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 84, 02-230 Warszawa
Tel. + 48 22 33 77 900
Fax + 48 22 33 77 929
www.ammann-group.com


Źródło i zdjęcia: Ammann Elba
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy