Szkoła sukcesu z "Narzędziownią SBD"

Ocena: 0
3068
Firma Stanley Black & Decker Polska rozpoczęła bezpłatną akcję edukacyjną skierowaną do szkół zawodowych i technicznych o profilu budowlanym - "Narzędziownia SBD". Podczas zajęć uczniowie mają możliwość przetestowania profesjonalnych narzędzi i elektronarzędzi, których będą używać w swoim przyszłym fachu. Udział w programie potwierdzają kolejne placówki z różnych regionów Polski.

"Narzędziownia SBD" to bezpłatny program edukacyjny adresowany do zasadniczych szkół zawodowych oraz techników, które oferują swoim uczniom nowoczesną naukę odpowiadającą wymaganiom współczesnego rynku pracy. Program pomaga pogłębiać wiedzę specjalistyczną z zakresu najnowszych technologii i rozwiązań stosowanych w  narzędziach ręcznych STANLEY® i elektronarzędziach DEWALT®. Tych wykorzystywanych na wielkich placach budowy, ale także w małych warsztatach rzemieślniczych oraz firmach rodzinnych zajmujących się budową domów, remontami, zabudowami meblowymi, czy różnego rodzaju pracami instalacyjno-montażowymi.

"Chcemy wspierać polskie szkoły w kształceniu młodych profesjonalistów i kompetentnych fachowców. Dlatego proponujemy im zajęcia z zakresu przygotowania warsztatowego oraz praktycznej obsługi narzędzi, którymi absolwenci tych placówek będą pracowali w przyszłości" mówi Elżbieta Pinecka, koordynator projektu z ramienia Stanley Black & Decker Polska.


Spotkania organizowane w szkołach w ramach "Narzędziowni SBD" prowadzą Doradcy Techniczni firmy. Z każdą placówką ustalają dedykowany jej, indywidualny program 2 - 4 zajęć teoretycznych oraz warsztatów praktycznych. "Zakres zajęć dostosowujemy do profilu danej klasy, wymagań realizowanego w niej programu nauczania oraz oczekiwań nauczycieli i uczniów. Na przykład w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie przygotowaliśmy zajęcia z wykorzystaniem najnowszych narzędzi pomiarowych takich jak dalmierze i lasery oraz zaawansowanych szlifierek kątowych, wiertarek, pił, wierteł koronowych i narzędzi wielofunkcyjnych" wyjaśnia Elżbieta Pinecka.

"Narzędziownia SBD" będzie realizowana w szkołach zawodowych oraz technikach zlokalizowanych w całej Polsce do końca roku szkolnego 2014/2015.

Źródło i zdjęcia: Stanley Black & Decker Polska
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy