Reforma EU ETS prace w Parlamencie Europejskim - komunikat Stowarzyszenia Producentów Cementu

Ocena: 0
3443
Sektor cementowy w Polsce jest istotnym elementem w funkcjonowaniu gospodarki, w szczególności budownictwa, dając zatrudnienie ok. 4 tys. osób pracujących bezpośrednio w zakładach oraz około 25 tys. pracowników zatrudnionych pośrednio. Dzięki zainwestowanym w ostatnich latach środkom w wysokości około 10 mld zł, nasze zakłady należą do najnowocześniejszych na świecie. Jako sektor cementowy w Polsce oraz w Europie jesteśmy zdeterminowani we wdrażaniu najlepszych dostępnych technologii zarówno w zakresie wytwarzanych produktów jak i w działaniach prośrodowiskowych.

Wielokrotnie zwracaliśmy również uwagę na fakt, że końcowy produkt naszego przemysłu - beton, poprzez swoje specyficzne właściwości, jest podstawowym materiałem budowlanym, którego wykorzystanie stwarza duże możliwości dalszych redukcji emisyjności w obszarach spoza EU ETS.

Jako sektor cementowy, od początku stoimy na stanowisku, że podstawowym sposobem na wyeliminowanie wątpliwości w funkcjonowaniu EU ETS i zapewnieniu jego efektywności w przyszłości jest dynamiczna alokacja. Jesteśmy również przekonani, że ustalenia dotyczące „benchmarku” i celów redukcyjnych powinny opierać się na rzeczywistych danych produkcyjnych.


Z poważaniem
Zarząd Stowarzyszenia Producentów Cementu


 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: