Podsumowanie targów BUDMA 2012

Ocena: 0
7209
Najnowsze, dostępne na rynku rozwiązania dla różnych sektorów branży budowlanej – to główny powód, dla którego warto było odwiedzić Poznań w dniach od 24 do 27 stycznia 2012 roku. W tym czasie na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA na powierzchni przekraczającej 60 tys. m2 swoją ofertę zaprezentowało ponad 1200 firm z 33 krajów.
Fachowa publiczność
Budmę 2012 odwiedziło około 51 tys. specjalistów z branży budowlanej, wśród nich przedstawiciele kluczowych grup zwiedzających – architektów, inżynierów budownictwa i rzemieślników, firm wykonawczych, inwestorów i przedstawicieli handlu. Wystawcy podkreślali w rozmowach szczególny wzrost liczby gości z zagranicy oraz architektów. Magnesem dla tej grupy zwiedzających były wydarzenia i wystawy związane z organizowanym po raz pierwszy na poznańskich targach budowlanych projektem Strada di Architettura. Była to specjalna ścieżka zwiedzania, która połączyła ze sobą trzy, leżące w oddalonych od siebie częściach ekspozycji strefy (wiedza, inspiracja, doświadczenie), gdzie odbywały się m.in. wydarzenia z udziałem zaproszonych architektów światowego formatu. Gośćmi specjalnymi projektu Strada di Archittetura byli: profesor Dietmar Eberle, wykładający na słynnej ETH w Zurychu oraz Aron Losonczi, absolwent Royal University of Fine Arts w Sztokholmie, który w 2001 r. opatentował, a potem udoskonalał transparentny beton (LiTraCon opisaliśmy w Budownictwie Monolitycznym 1/2011). 
 
Budowlane technologie jutra
Dwudziesta pierwsza edycja Budmy odbywała się pod hasłem „Budownictwo przyszłości – uwolnij swoją wyobraźnię”. Ekspozycja i program wydarzeń skoncentrowane były na prezentacji najnowszych rozwiązań – wszystko po to, by poznańskie targi budowlane odgrywały aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa.

Budma to nie tylko stoiska wystawców, ale również liczne interaktywne ekspozycje specjalne, pokazy i warsztaty. W ramach ekspozycji BUDSHOW 2012 powstał nowoczesny dom wyróżniający się niskimi wskaźnikami energii wbudowanej (użytej do wyprodukowania materiałów budowlanych), energii końcowej (zużywanej do ogrzania wnętrza i podgrzania ciepłej wody użytkowej) oraz energii pierwotnej, do której zużycia ze środowiska przyczynia się budynek. Tradycyjnie najlepsi rzemieślnicy młodego pokolenia z całego kraju zaprezentowali swój kunszt podczas mistrzostw Polski młodych dekarzy i młodych parkieciarzy. Okazją do zapoznania się z najnowszymi narzędziami i technologiami była ekspozycja specjalna Nowoczesny Warsztat Ciesielski oraz warsztaty montażu okien.

Inne nowatorskie i ważne tematy, które zagościły w programie targów Budma to np. rewitalizacja zabudowy, termomodernizacja, wykorzystanie nano-technologii, budownictwo wysokościowe, akustyka wnętrz czy komputerowo wspomagane projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja budynków czyli building information modeling.

Budma 2013 – Inteligentna architektura
Kolejna dwudziesta druga edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma odbędzie się w dniach 29.01.–1.02.2013 r. pod hasłem „Budownictwo przyszłości – Inteligentna architektura”.

Z wizytą na stoisku targowym podczas Budmy 2012

Fot. Budownictwo Monolityczne
Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP Budma 2012:

Drzwi przeciwpożarowe wahadłowe MARC – Wh EI60
MAŁKOWSKI – MARTECH S.A., Konarskie

Brama dymoszczelna Marc-ZS
MAŁKOWSKI – MARTECH S.A., Konarskie

Belka stropowa POSI-JOIST
INTER – LERS sp. z o.o., Kłecko

Papa hydroizolacyjna DEBRIPURE®
IMPERBEL NV/S.A. Belgia
Zgłaszający: DEBRIGUM , Belgia

Panele dachowe PD 510

PRUSZYŃSKI sp. z o.o., Komarów, Sokołów

System wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC, zapewniający ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła z możliwością zdalnego sterowania przez sieć GSM

NIBE – BIAWAR sp. z o.o. Białystok

Ceramiczna płytka elewacyjna EKOLINE

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w Bogdance, Puchaczów

Okno dachowe FGH-V P2 Galeria

FAKRO PP sp. z o.o., Nowy Sącz

System SOLBET Perfekt

SOLBET sp. z o.o., Solec Kujawski

Siatkowe platformy robocze

HUCK POLSKA sp. z o.o., Wrocław

Kotwy z płynną  regulacją długości  SAAW SYSTEM
SAAW SYSTEM s.c. P. Święcicki,

K. Pólkowski, M. Pólkowski, Tuszyn

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 1 (8) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy