Na polskich budowach przybywa betonów o obniżonym śladzie węglowym od Cemex

Ocena: 5
2551

Klienci Cemex Polska coraz chętniej wybierają produkty dla zrównoważonego budownictwa. W 2023 roku dużą popularnością cieszyły się m.in.  betony o obniżonym śladzie węglowym marki Vertua®, które pozwalają na redukcję emisji dwutlenku węgla nawet o blisko 70% w porównaniu do standardowych rozwiązań. Promowanie zrównoważonych produktów wpisuje się w globalną strategię Cemex pt. „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie niekorzystnym  zmianom klimatu.

 

Produkty z logo Vertua® zadebiutowały na polskim rynku w 2021 roku. Jednymi z pierwszych wyrobów oferowanych przez Cemex pod tą marką były betony o obniżonym śladzie węglowym, dostępne w wielu wariantach klas ekspozycji i wytrzymałości.

Mieszanki betonowe Vertua® mogą być wykorzystywane na każdym etapie realizacji projektu budowlanego. Dzięki zastosowaniu w procesie produkcji lokalnych surowców, cementów o obniżonej emisji CO2 oraz zoptymalizowanych receptur, pozwalają one na znaczącą redukcję śladu węglowego w ramach realizowanych inwestycji. Zachowują przy tym wysoką jakość i są łatwe w użyciu.

W efekcie, w kolejnych latach stale przybywa klientów Cemex, którzy wybierają betony o obniżonym śladzie węglowym. W 2023 roku firma dostarczyła produkty betonowe Vertua® na m.in.: takie inwestycje jak biurowiec VIBE, Nordic Bemowo, oraz salon Toyoty w Sosnowcu.

– Cemex konsekwentnie wypełnia swoje zobowiązania, związane z ograniczaniem zmian klimatu. Z każdym rokiem oferujemy coraz szerszy wachlarz rozwiązań produktowych, które oddziałują na środowisko naturalne w mniejszym stopniu niż ich tradycyjne odpowiedniki. W ten sposób nie tylko ograniczamy nasz wpływ na otoczenie, ale także umożliwiamy naszym klientom osiąganie ich własnych celów związanych ze zrównoważonym rozwojem – mówi Piotr Karbownik, Menadżer Zespołu ds. Zarządzania Produktami w Pionie Materiały, Cemex Polska.

– Cieszymy się, że nasze betony o obniżonym śladzie węglowym są coraz częściej wykorzystywane na polskich budowach, przyczyniając się w ten sposób do redukcji śladu węglowego kolejnych inwestycji budowlanych. To istotny wkład naszej firmy w budowanie lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości dla obecnych i przyszłych pokoleń – dodaje.

Cemex dla klimatu

Promowanie niskoemisyjnych rozwiązań produktowych wpisuje się w globalną strategię Cemex pt. „Future in Action”. Celem wspomnianej strategii jest przeciwdziałanie niekorzystnym  zmianom klimatu.

Do 2050 roku Cemex zamierza dostarczać swoim klientom na całym świecie beton o zerowej emisji netto.

O Cemex Polska

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: