Fabryka węzłów betoniarskich Simi - 2/3 produkcji na eksport

Ocena: 0
2904
Największy w Europie Południowo-Wschodniej producent węzłów betoniarskich oraz urządzeń budowlanych - fabryka Simi w Mladenovcu w Serbii - niezmiennie zachowuje wysoką pozycję. W roku 2015, mając wszelkie niezbędne certyfikaty unijne, spełniając wymagania normy ISO 9001:2008, wyeksportowała dwie trzecie produkcji na trzy kontynenty. Podobnie rok wcześniej. Powstaje już portfel zamówień na rok następny.

Do końca roku 2015 Simi dostarczy nabywcom zagranicznym jeszcze cztery węzły z ogólnej liczby kilkudziesięciu zamówionych, które fabryka wyprodukowała od stycznia.

Siłą fabryki Simi jest znakomity stosunek wysokiej jakości oferowanego produktu do jego przystępnej ceny i indywidualne podejście do klienta. Każdy nabywca otrzymuje węzeł betoniarski wykonany pod wyznaczone przez niego, czasem bardzo specyficzne wymagania. Nabywcom mniej doświadczonym zespół fabryczny sam sugeruje najlepsze rozwiązania.

Jakość węzłów betoniarskich Simi zapewniają - prócz części precyzyjnie wykonanych przez fabrykę we własnej, nowoczesnej hali produkcyjnej - oryginalne podzespoły, które serbska fabryka nabywa od czołowych producentów zachodnich, w ścisłym z nimi kontakcie. (Ich spis znajduje się w artykule "Grupa Lafarge nabyła węzeł betoniarski Simi".)

Rynek polski jest terenem, na którym skutecznie pracuje już kilka węzłów produkcji Simi, najnowszy od lata 2015, i na który fabryka dopiero się szerokim frontem otwiera. Zwłaszcza w sytuacji, gdy obecnie rozpoczyna się pierwszy rozdział negocjacji akcesyjnych Unii Europejskiej z Serbią, w ramach procedury zapoczątkowanej w styczniu 2014 roku.

Rynki Unii Europejskiej są znane fabryce Simi od dłuższego czasu, zwłaszcza rumuński. W obecnym, II półroczu 2015, w Rumunii rozpoczęły pracę kolejne, cztery nowe, mobilne węzły betoniarskie Simi: dwa o wydajności 45 m3/h i dwa o wydajności 60 m3/h. W samej Serbii mieszankę betonową produkują obecnie 43 węzły Simi.


Pozytywną opinię o węzłach betoniarskich produkcji Simi wydał w 2015 roku Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich Politechniki Warszawskiej. Bezpośredniej ocenie został poddany mobilny węzeł betoniarski Simi o wydajności 60 m3/h.

W ocenie Instytutu do cech, które decydują o nowoczesności tej maszyny należą między innymi:
  • łatwość transportu "za pomocą dwóch samochodów ciężarowych (bez silosów)",
  • mobilność - dzięki specjalnej konstrukcji węzeł może być w prosty sposób przeniesiony na nowe miejsce. "Zintegrowanie z fundamentem stalowym elementów rampy najazdowej gwarantuje błyskawiczne i tanie przeniesienie maszyny oraz rozpoczęcie produkcji w nowym miejscu.",
  • oszczędność zajmowanego miejsca. "Węzeł wymaga jedynie niewielkiej rampy załadowczej i niewielkiej przestrzeni operacyjnej, co jest dużym udogodnieniem.",
  • bardzo proste posadowienie węzła (brak konieczności przygotowania specjalnego fundamentu),
  • krótki czas montażu (od trzech do pięciu dni, w zależności od rozmiarów węzła),
  • pełna automatyzacja procesu wytwarzania betonu, która "eliminuje ewentualne błędy operatora". Automatyzację zapewnia system sterowania produkcją SCADA (OMRON). "Umożliwia on bardziej efektywne wykorzystanie zasobów i ludzi",
  • możliwość "monitorowania i raportowania produkcji w czasie rzeczywistym, zarządzanie betoniarnią lub grupą węzłów. Takie rozwiązanie umożliwia pełną kontrolę produkcji, szybkie wyjaśnianie ewentualnych kwestii spornych dotyczących jakości betonu, ilości oraz terminów produkcji",
  • możliwość zdalnej "przez Internet regulacji systemu sterowania, z użyciem aplikacji TeamViewer".
Instytut zwrócił też uwagę na bardzo wygodny załadunek betonomieszarek "pod dowolnym kątem". "W węzłach Simi mieszalniki stoją na platformie wysuniętej poza szkielet węzła w stylu balkonu (nie ma podparcia z drugiej strony), dzięki czemu pod nimi jest wolna przestrzeń ograniczona tylko z jednej strony ścianą konstrukcji węzła." - podkreślił w opinii Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich Politechniki Warszawskiej.

Od roku 2015 fabryka Simi produkuje węzły wyłącznie w wygodnej dla nabywców wersji mobilnej.

Więcej informacji o fabryce Simi i jej produktach znajduje się na stronie: www.simi-polska.plSimi Sp. z o.o.
172, Nova br. 9
11400 Mladenovac
Serbia
www.simi.rs

Przedstawicielstwo Simi w Polsce
www.simi-polska.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy