CEMEX Polska otwiera nową wytwórnię betonu na obrzeżach Warszawy

Ocena: 0
3276
Firma, rozbudowując swoją sieć sprzedaży, uruchomiła 42. tego typu zakład CEMEX w Polsce i 5. w Warszawie.

W CEMEX Polska beton towarowy wytwarzany jest w 42 wytwórniach betonu zlokalizowanych na terenie całego kraju, w tym w 34 wytwórniach stacjonarnych i 8 wytwórniach mobilnych. Mieszanka betonowa jest produkowana ze składników o najwyższej jakości, zgodnych z obowiązującymi europejskimi standardami (normami PN-EN), posiadających odpowiednie deklaracje zgodności, certyfikaty, aprobaty.

Nowa wytwórnia betonu firmy CEMEX, zlokalizowana przy ulicy Annopol 14 A w Warszawie, została oficjalnie otwarta 21 września. W uroczystości otwarcia udział wziął burmistrz gminy Białołęka - Jacek Kaznowski. Symbolicznego poświęcenia wytwórni dokonał proboszcz tamtejszej parafii - ksiądz Wasilewski.

Warszawska wytwórnia posiada w pełni zautomatyzowaną linię technologiczną. Zainstalowano w niej nowoczesną mieszarkę dwuwałową marki STETTER H5 RS o nominalnym jednorazowym zarobie 5m3. W skład linii technologicznej wchodzi 5 silosów na spoiwo o pojemności 120 t każdy oraz zespół 6 zasobników na kruszywo, o pojemności 45m3 każdy, zintegrowanych z transporterem taśmowym wyposażonym w układ ważący. W pobliżu zasobników wybudowano 7 zasieków magazynowych na kruszywo o łącznej pojemności 3200m3.

W węźle betoniarskim CEMEX zastosowano interesujące rozwiązania, które usprawnią prace produkcyjne. W wytwórni zainstalowano 80-metrowy transporter taśmowy wyposażony w taśmę gładką do transportu kruszywa pomiędzy zasobnikami a mieszarką. Cała linia posiada dwa systemy grzewcze - oddzielne dla kruszywa i wody, co umożliwia produkcję nawet w ujemnych temperaturach (do - 10 st. C). Dodatkowo wytwórnię wyposażono w wydajne urządzenie do recyklingu betonu.

Źródło i zdjęcie: CEMEX
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy